Lamy Scribble

Pico ve Screen modellerinden sonra bu yazımızda Lamy ailesinin kısa boylu son üyesi Scribble modelini inceleyeceğiz. Mimar ve çizerlerin çantalarının olmazsa olmazına gelin hep beraber yakından bakalım.

Hannes Wettstein tarafından tasarlanan, 2000 yılında piyasaya sürülen Scribble’a bu ismin verilmesi Lamy’nin diğer modellerinde olduğu gibi rastlantı değil. İngilizce’de “Karalama” anlamına gelen Scribble aslında kalemin hangi kulvar için üretildiği hakkında bizlere fikir veriyor.

Bu modeli mercek altına aldığımızda bizi 1 tükenmez, 2 adet versatil kalem karşılıyor. Modeli detaylı incelemeye başlamadan önce belirtelim; Modelin 3 kalemi de ABS plastikten yapılmış mat siyah gövdeye, paladyum klips ve uç bölümüne sahiptir.

 

 

Kendine Lamy Modern kategorisinde yer bulan Scribble modelinin ilk inceleyeceğimiz 3.15 mm’lik uç kullanan kalemi olacak.

 

3.15 mm

Çıkarılabilen klipsi siz sketch yaparken elinizin kalemin gövdesinde bulunan ergonomik yapıya daha kolay tutunmasını sağlıyor.

Gövdeden tutmanın kazandırdığı açıyla en güzel sketchleri scribble 3,15mm ile oluşturabilirsiniz.

 

 

Ayrıca kaleminizin üzerinde gelen 4B uç ile arzu ettiğiniz koyuluk ve yumuşaklığı fazlasıyla sağlayabilirsiniz. İsterseniz piyasadan edinebileceğiniz diğer marka uçları da kullanarak çizimlerinizde yumuşaklık ve koyuluk-açıklık tercihini değiştirebilirsiniz.

 

0.7 mm

Modelimizin bu kaleminde çiziminizde ince çizgiler istiyorsanız sizin için ideal bir seçim olacak. İçinde 0.7mm HB uç ile geliyor.

 

Piyasadan farklı marka uçlar edinilerek çizimlerinizde açık ya da koyu renkleri elde edebilirsiniz. Yeni uç koymak istediğinizde üst kapağı ve iğnesini çıkarak ekleme yapabilirsiniz.

 

Tükenmez Kalem

Serimizin son kalemi karşımıza tükenmez olarak çıkıyor.

Fabrikadan siyah renk  M “Medium” refil ile çıkan kalemimiz M22 refil ile kullanıldığından siyah ve mavi renk seçeneklerine ek bu renklerin B (Broad/Bold), M (Medium) ve F (Fine) kalınlıkları ile değiştirebiliyorsunuz.

 

Sırada Biz Lamyseverlerin yorumları var;

  • “Harkulade versatil kalem. Tasarımda Bauhaus yorumu.”
  • “3.15mm ve 0.7mm uç kullanabilen 2 mekanik ve 1 tükenmez kaleme sahip Lamy serisi.”

 

Yazımızı gelenek haline getirdiğimiz üzere teknik bilgileri vererek bitiriyoruz.

Üretim Materyali (Gövde)                   : Mat Siyah ABS Plastik

Üretim Materyali (Uç, Kapak, Klips)  : Paladyum

Uzunluk                                                : 12 cm

Ağırlık                                                   : 24 gr

Refil (3,15 mm için)                             : M43

Refil (0.7 mm için)                               : M40

Refil (Tükenmez Kalem için)              : M22M-M22S (Siyah ve Mavi renk seçenekleri / B-M-F uç kalınlığı seçenekleriyle birlikte)

Albatros

lamyforum.com Editör | Kalem Aşığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Sağ tuş kullanılmamaktadır.
Araç çubuğuna atla