Lamy Screen

Sevgili Lamyseverler, bu yazımızda Lamy’nin Modern kategorisindeki Screen modelini inceleyeceğiz. Boyutları ve ağırlığı ile Lamy familyasında Pico modeliyle ikiz gibi görünse de ondan daha hafif, daha yetenekli. Gelin şimdi, Screen modelimizi mercek altına alalım.

GR Design (İspanya) firması tasarımcılardan Inaki Remiro ve Adria Giu’nun çalışmalarıyla ortaya çıkan Screen modeline “ekran” anlamına gelen “Screen” isminin verilmesi tesadüf değil. Üst kısmında bulunan silikon uç sayesinde harika bir stylus deneyimi yaşatarak bu ismi neden hakettiğini gösteriyor.

 

 

Tasarımcılar ve isminin hikayesine göz attıktan sonra sırada kalemimizin teknik özelliklerinden bahsedelim.

Teknik özelliklerine, bizi en çok etkileyen Stylus fonksiyonuyla başlamak istiyoruz. Akıllı telefon ve tabletlerde rahatça kullanılabilen silikondan yapılmış stylus ucu dayanıklı ve sağlam. Multisistem-iki fonksiyonlu olarak karşımıza çıkan Screen ayrıca M22 refill kullanarak bize hoş bir tükenmez kalem deneyimi yaşatıyor.

M22 siyah refil ile satılıyor fakat mavi, kırmızı refiller ile değiştirip özelleştirilebiliyor. 2017 yılında Reddot ödülünü kazandığını da ekleyelim.

Dört adet renk seçeneği bulunan Screen’in mat beyaz rengi plastikten, kırmızı, mavi ve gri rengi alüminyumdan yapılmış. Grip kısmı siyah ABS plastik olan Screen, plastik ve alüminyum malzemelerden yapıldığı için hafif dolasıyla uzun kullanımlarda elinizi yormuyor.

Yazımıza teknik özelliklerle son veriyoruz;

Üretim Materyali (Grip Kısmı) : ABS Plastik

Üretim Materyali (Gövde Kısmı) : Alüminyum

Uzunluk : 11,9 cm

Ağırlık : 6 gr

Albatros

lamyforum.com Editör | Kalem Aşığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Sağ tuş kullanılmamaktadır.
Araç çubuğuna atla