Lamy Pico

Sevgili Lamyseverler,

Bu yazımızda Lamy’ nin sevilen modellerinden biri olan Pico modelini inceleyeceğiz. Şimdi Pico’ yu mercek altına yatırma vakti ancak, önce küçük dostumuzun tasarımcısı ve ismini neden aldığının hikayesiyle başlayalım.

2001 yılında İtalyan tasarımcı Franco Clivio tarafından dizayn edilen Pico, ismini İtalyanca “küçük” anlamına gelen “Picco” kelimesinden almıştır. Lamy Modern kategorisinden bulunan küçük dostumuz boyutları sebebiyle “Cep Kalemi” ünvanını fazlasıyla haketmiştir. Tasarımcısı ve ismi hakkında kısa bilgi verdikten sonra özelliklerine geçebiliriz.

Lake kaplı parlak ya da mat, sağlam metal gövdesi, akıtma yapmayan refili, kolay tutuşu, canlı renkleri ile her yaş kategorisine hitap eden bir yazı enstrümanı. Ayrıca klipsinin bulunmaması eksiklik gibi görünse de, cebinde taşımak isteyenler için bir avantaj. Zaten açıkken 12 cm olan boyunun kapanınca halde 9 cm olması cep kalemi olmasının bir kanıtı.

Safari ve Al-Star serisinde olduğu gibi Lamy, her yıl Special Edition renkler piyasaya sürüyor.

Örneğin 2016 yılı rengi Lazer turuncu ;

(Beyaz ile ne hoş duruyor değil mi?)

 

2017 yılı rengi Neon Pembe;

Ve 2018′ inı rengi Neon Sarı;

 

Bir not düşelim; Safari modelinin aksine Pico modelinin temel kategorisinde bulunan modeller mat renkte, Special Edition modelleri ise parlak olarak piyasaya sürülüyor.

Ülkemizde Parlak Beyaz, Parlament Mavisi, Mat Siyah, Kırmızı, Mat Krom ve Parlak Krom renkleri mevcuttur. Parlak Krom rengi belki de en sevilen rengidir. Sizin de beğeneceğizi umarak görselini paylaşıyoruz.

 

Göz alıcı değil mi?

Küçük dostlarımızı için cebimizde taşıyabilindiğini belirtmiştik. Fakat cebimizde taşırken bozuk para, anahtar gibi aşındırıcı metallerden nasıl koruyacağız, çözümü nedir? Bazı kalemseverler hiç üşenmeden kendi elleriyle deri kılıf yapıyor. Ben yapamam diyenlerin için Lamy, küçük dostlarımızı korumamız için deri kılıf da üretmiş. Siyah rengiyle beğeneceğinizi umuyoruz.

Sırada bizlerin yorumları var.

  • “Acayip şık duruyor.”
  • “Refilinin küçük boyu sebebiyle mürekkebi uzun gitmeyen şık kalem.”
  • “Lamy familyasının en küçük üyesi. Yaklaşık bir parmak boyunda bir tükenmez kalem. Üstüne bastığınızda boyu uzayarak ucunu gösterir, mutlu eder sizi.”

Yazımızı kalemimizin teknik özellikleri ile bitiyoruz.

Üretim Materyali: Metal
Uzunluk (Açık): 12 cm
Ağırlık : 7 g
Refil : M22

Albatros

lamyforum.com Editör | Kalem Aşığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Sağ tuş kullanılmamaktadır.
Araç çubuğuna atla